Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Lietojot vietni, jūs apliecināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Dobeles Komunālie Pakalpojumi

Riepu akcija

Dobelē bez maksas varēs nodot nolietotās automašīnu riepas

Lai veicinātu iedzīvotāju atbildību un uzlabotu pieejamību pareizai nolietotu riepu utilizācijai, SIA “Dobeles Komunālie Pakalpojumi” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R’’ no 11. līdz 13. maijam rīko vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”. Aicina autovadītājus šķiroto atkritumu savākšanas laukumā Spodrības ielā 2, Dobelē – bez maksas nodot nolietotās automašīnu riepas.

Akcijas periodā no vienas automašīnas varēs nodot vienu riepu komplektu (četras vieglo automašīnu riepas). Iebraucot šķiroto atkritumu savākšanas laukumā, būs nepieciešams uzrādīt automobiļa tehnisko pasi, jo nolietotās automašīnu riepas tiks pieņemtas tikai no auto īpašniekiem, kas reģistrēti Dobeles novada pirmajā atkritumu apsaimniekošanas zonā : Dobeles pilsētas, Annenieku, Auru, Augstkalnes, Bikstu, Bērzes, Bukaiši, Dobeles, Jaunbērzes, Krimūnu, Naudītes, Penkules, Tērvetes un Zebrenes pagastu administratīvajā teritorijā.

Nolietotās automašīnu riepas bez maksas tiks pieņemtas: no 11.05.2023. līdz 13.05.2023. SIA “Dobeles Komunālie Pakalpojumi” šķiroto atkritumu savākšanas laukumā Spodrības ielā 2, Dobelē. Darba laiks: ceturtdien, piektdien: no plkst. 8.00 līdz plkst. 12.00 un no plkst. 13.00 līdz plkst. 17.00. Sestdien : no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00.

Teritorijā vienlaicīgi būs atļauts iebraukt pa vienam transportlīdzeklim .

 Jāpiebilst, ka  četras riepas bez maksas varēs nodot tikai šajos datumos – no 11. līdz 13. maijam. Pārējā laikā šķiroto atkritumu savākšanas laukumā tās tiek pieņemtas par samaksu .  Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā : www.dobeleskomunalie.lv. 

Riepu pārstrāde samazina negatīvo ietekmi uz vidi un sniedz iespējas iegūto materiālu izmantot otrreizēji. Pārstrādei savāktās riepas var tikt pārvērstas granulās, kuras plaši tiek izmantotas sporta laukumu segumu ražošanā, celtniecībā, ceļu būvē, dažādu paliktņu, paklājiņu izgatavošanā un citur.

Tomēr sabiedrībā tiek novērots arī tas, ka bieži vien autovadītāji neizmanto visas iespējas no riepām atbrīvoties videi draudzīgā veidā – vien 28% aptaujāto “AJ Power Recycling” veiktajā aptaujā atzina, ka sazinās ar savu atkritumu apsaimniekotāju saistībā ar jautājumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Tas liecina vien par to, ka autovadītāji vēl joprojām nav pilnībā informēti par iespējām, kā efektīvi atbrīvoties no nolietotajām riepām. Tādējādi riepu bezmaksas nodošanas akcija ir viens no veidiem, kā mudināt šo sabiedrības daļu utilizēt riepas videi draudzīgā veidā. 2022. gada kampaņas dati pierāda, ka cilvēkiem ir pieaugoša interese atbrīvoties no vecajām riepām, ja tiek nodrošināta bezmaksas riepu nodošanas iespēja. Dati liecina, ka pagājušā gada laikā autovadītāji ir nodevuši gandrīz 5000 nolietotu automašīnas riepu.

PAR “AJ POWER RECYCLING”:

AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst enerģētikas uzņēmumu grupā “AJ Power”.